Všichni spolu

25. 12. 2011

V říjnu se nás sešlo v přísálí Sokolovny opravdu hodně. Chtěli jsme v Záblatí vytvořit něco nového - svůj Betlém, který poté umístíme do kaple a sejdeme se u jeho otevření o Vánocích VŠICHNI SPOLU. Protože společenské akce vždy doprovázely Sokol a jeho činnost, jsme rádi, že nám prostory sokolovny umožnily uskutečnit tuto keramickou dílničku. Akce byla velmi vydařená o čemž svědčila velká účast občanů Záblatí.

Na Štědrý večer ve 21,00 jsem se sešli spolu u našeho Betlému v kapli na točně u vánočního stromu. Bylo nás opravdu hodně. Někteří přišli včas, aby byli mezi prvními při otevření prohlídky Betlému. Mohli jsme si poslechnout  krátké slovo pana faráře Petra Samka, který se krátce zmínil o soudržnosti nás všech a významu úlohy rodiny. Poté přicházeli další a další a bylo to velmi příjemné vidět, že i v tého době chtějí být lidé spolu, sejít se, podat si ruku, pohovořit, popřát si. Určitě se u Betlému potkáme i příští rok a možná i při další keramické dílně v Sokolovně rozšíříme svůj Betlém.

Betlém si můžete prohlédnout v kapli v Záblatí až do 6.1.2012, vždy od 10,00 do 15,00 hodin.