Výstava "150 let v pohybu v kulturním domě Radost

9. 3. 2012

Vernisáž výstavy ,,150 let v pohybu" uspořádala 3. března 2012 Sokolská župa Beskydská Jana Čapka v galerii havířovského kulturního domu Radost. Výstava k výročí založení Sokola potrvá až do 28. března 2012. Slavnostního zahájení se zúčastnili primátor Havířova Ing. Zdeněk Osmanczyk, starosta sokolské jednoty  Frenštát pod Radhoštěm a místostarosta župy  bratr Dalibor Norský a starostka sokolské jednoty ze Záblatí Mgr. Blanka Freitagová.        O kulturní program se postarali tanečníci RITMA z T. J. Sokol Rychvald a ,,Vítkovští sokoli"  v krojích z tanečního souboru Odra.
Autorem výstavy je náčelník župy bratr Jiří Němec. Velká část plakátů, exponátů a archiválií včetně praporu a stuh je zapůjčena ze stoleté  T. J. Sokol Záblatí, která je po frenštátské jednotě (ta oslavila 120 let), jednou z nejstarších jednot župy.

Pavla Skokanová

Podívejte se ve fotogalerii na výstavu očima Jiřího Spáčila.