Záblatská osmička

24. 4. 2024

"Jedná se o jednu z etap H10 BĚŽECKÉHO POHÁRU KARVINSKEHO REVIRU 2024. Závody jsou rozprostřeny do celého roku. Zahajovacím závodem seriálu je běh „Od mostu k mostu“ konaný 19. 11. 2023. Finále celého seriálu proběhne na Havířovské desítce v říjnu 2024. Součástí seriálu je například Zimní běh Albrechticemi, Stonavský důlní přebor, Běh dolem Pokrok, Velikonoční těšínská 12 minutovku, LightBike v Havířově a další závody  na Karvinsku.

Nultý ročník ZÁBLATSKÉ OSMIČKY má ambice zařadit se do tohoto běžeckého poháru.

Bude se jednat o závod dlouhý 8km se startem v areálu Sokola Záblatí přes Třešňovou alej směr Silma, záblatské rybníky, Bonatrans, záblatské rybníky a přes ulici na Pískách do cíle návrat do místa startu (tz. Areál Sokol Záblatí). Registrace na závodníků z řad sportovní veřejnosti bude probíhat elektronicky přes portál H10.

Dotace z rozpočtu města bude využita na pronájem elektronické brány včetně čipů a obsluhu IT. Registrace na závod bude probíhat elektronicky přes portál H10.

Hlavní koordinátor akce: p. Kamil  Kohan ze Záblatí "

Záblatská osmička