2011-11-16 Holky na ocet

,,Holky na ocet “ řádily v sokolovně a kině

Je našlapáno, mistře,“ pronese koncipient ve slavné cimrmanovské hře. Totéž si mohli 16. a 17. listopadu říct i ochotníci bohumínského Bobanu, kteří odehráli dvě představení svého nejnovějšího kusu »Jak to udělat, aby nezůstaly hezký holky na ocet«. V pořadí šestou hrou Bobanu je muzikálová komedie Františka Zacharníka a Lubomíra Vetešky z prostředí fabriky a kasáren 80. let.

Soubor si ji ale tradičně volně upravil a nezapomněl představení obohatit o ryze bohumínské vtípky a narážky. Autorskou hudbu k celé hře navíc složil bohumínský hudebník Ota Maňák. Premiéru si hra odbyla v červnu, ovšem zájem o ni neupadá. Boban zařadil v listopadu hned dvě reprízy a o přízeň diváků se nemusel strachovat. Sokolovna v Záblatí i sál kina byly zaplněny do posledního místečka. A ochotníci se návštěvníkům odvděčili brilantním výkonem. Odměnou jim pak byly salvy smíchu i slova uznání.

Text a fotografie Pavel Čempěl