Desátý sjezd České obce sokolské

26. 6. 2013

Desátý sjezd České obce sokolské

V sobotu a neděli 22 a 23. června 2013 proběhl v Praze 10. sjezd České obce sokolské.

Této velké akce se zúčastnil člen naší jednoty bratr David Jochym v roli delegáta Župy Beskydské Jana Čapka 43. Sjezd začal v 10:00 hod. úvodním proslovem starostky České obce sokolské Hany Moučkové. Následovaly proslovy hostů sjezdu České obce sokolské, a to proslov náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy Jana Kocourka a předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala a předsedy Sdružení sportovních svazů České republiky Zdeňka Ertla.

Od 19.30 do 20.30 hodin proběhla volba nového předsednictva. Nově zvolené předsednictvo České obce sokolské bude po následující tři roky pracovat v tomto složení:

Starostka : Hana Moučková

I. Místostarosta ČOS: Oldřich Lomecký

II. Místostarosta ČOS: Jiří Juřena

Jednatel ČOS: Miroslav Kroc

Náčelník ČOS: Petr Svoboda

Náčelnice ČOS: Lenka Kocmichová

Předseda odboru sportu ČOS: Petr Syrový

Vzdělavatel ČOS: Petr Mička

U příležitosti oslav 100 let založení republiky, které se budou konat za pět let,

byla schválena sjezdem České obce sokolské realizace XVI. Všesokolského sletu.

Tzn. v roce 2018 se Sokolové opět představí na značkách ,

tentokrát pod heslem "SOKOL S NOVOU TVÁŘÍ".

V Praze 23.6. 2013

David Jochym