Historie

Historie Sokola v Záblatí sahá až do roku 1911. Činnost jednoty byla přerušena během obou světových válek. V roce 1952 došlo ke sloučení naší jednoty se silnější sousední jednotou DSO Bohumínské železárny Gustava Klimenta. Po roce 1961 byl majetek Sokola využíván TJ Slovanem Záblatí. Od roku 1990 byla činnost Sokola v Záblatí obnovena a rozvíjí se jak v oblasti sportovní, tak společenské.

Příspěvky

Památný sokolský den 8. říjen

1. 10. 2013

Nezapomínáme na tragické 72. výročí sokolské akce 7.-8. října 1941

Historie našeho praporu

7. 12. 2011

Historie do r. 1948 dle pamětníka v datech

25. 7. 2011

Dne 26. prosince 1911 byla svolána valná hromada spojena s přednáškou o vzniku člověčenstva a tělocviku a hrách v Řecku. Přítomni se hned přihlásili za členy Sokola. Byla proveden sbírka ve prospěch nově vzniklé jednoty, jež vynesla 4,50 K jako základní jmění do vínku Sokola. V zimě se cvičilo v hospodě, v létě na zahradách členů, rovněž první veřejné cvičení bylo předvedeno na zahradě a zúčastnily se i okolní sokolské jednoty.

100 letá historie Sokola v Záblatí

12. 12. 2010

Každá organizace má své osudy a tradice, naše záblatská jednota má historii bohatou. Žijeme v Záblatí, které tvoří předměstí Bohumína a udržuje si stále svůj venkovský ráz. Území naší obce bylo osídleno slovanským obyvatelstvem od roku 1229, ale archeologická naleziště Na Pískách a Na Úvoze z doby kamenné i z osídlení Moravské brány svědčí o životě na tomto místě i v dobách dřívějších.

sokolovna-stara.jpg