Jdi na obsah Jdi na menu
 


PAMÁTNÝ DEN SOKOLA

7. 10. 2015

V letošním roce se 8. října již potřetí setkáme u příležitosti Památného dne sokolstva k uctění památky tisíců členů našeho spolku, kteří ve více jak stopadesátileté historii Sokola přinesli v boji za vznik našeho samostatného státu, udržení jeho existence a  demokratických základů, oběti nejvyšší. Po zvážení všech historických aspektů bylo proto rozhodnuto, aby se takovéto vzpomínkové akce konaly každoročně 8. října v den neblahého výročí tragických událostí, které bezprostředně ohrozily existenci sokolského hnutí  za druhé světové války. Toho dne v roce 1941 byla Česká obec sokolská rozpuštěna, její majetek úředně zabaven a takřka naráz byli zatčeni všichni sokolští  činovníci z  ústředí, žup i větších jednot. Většina z nich se již nikdy nevrátila.
 

Pavla Skokanová

 

Náhledy fotografií ze složky 2015-10-08 Památný den Sokola