Paroháči slavili úspěch nejen v Sokolovně

17. 12. 2014

Autorem hry „Paroháči“ je Vlastimil Peška, který čerpal z komedií slavného Moliéra. Bohumínští si hru volně upravili a místní hudebník a zpěvák Ota Maňák ji opatřil autorskými písničkami. O živý hudební doprovod se postarali mimo jiné filharmonici.

Děj veselé frašky se točí kolem červených kalhot konšele Doubka, záletné ženy druhého konšele Borovánka, po svatbě toužící Lucindy, zamilovaného hňupa Fridolína a šišlavého ševce Kokrhele, který se vydává za doktora. Hra plná zápletek a omylů diváky nezklamala.

Řekl bych, že to byla pro mnohé z našich herců dosud nejtěžší ze všech námi nastudovaných her. Jde o frašku, hodně se mluví, dialogů je spousta a bylo zapotřebí, aby do toho dali maximum herectví,“ uvedl principál divadla a režisér hry Petr Bielan.

V rolích konšelů zářili Evžen Vašulín a Svatopluk Kaplarčík, role ševce se ujal Lukáš Szebesta a jeho ženu, šišlavou Makovici, si střihla Miroslava Absolonová. V dalších rolích mimo jiné účinkovali Marcela Suchánková, Pavla Skokanová, Nikola Sikorová, Václav Suchánek, Marcela Knotová a mnozí další.

Lukáš Kania

Záblatští ochotníci v časopise Sokol:
Čtěte na straně 22 v lednovém vydání celostátního časopisu SOKOL článek o prosincovém představení spolku BOBAN v naší sokolovně. Časopis Sokol

Náhledy fotografií ze složky 2014-12-13 Paroháči