Předsilvestrovský pochod

30. 12. 2019

Tradiční pochod má za cíl přerušit vánoční lenošení a obohatit sváteční pohodu pohybem a setkáním s přáteli.  „Starší sokolové, kteří neholdují pohodlí a chtějí svým příkladem ovlivnit okolí i přes zdravotní handicapy, vyrazili s úsměvem na trasu. Počasí se vydařilo - je sice chladno, ale neprší,“ informovala Pavla Skokanová, místostarostka TJ Sokol Záblatí.

Než účastníci vyšli na trasu, prohlédli si betlém a interiér kapličky sv. Jana Nepomuckého, která se nachází u tzv. točny v Záblatí. „Kaplička je díky paní Barboře Vžentkové ze Záblatí, která se o ni pečlivě stará, otevřena a nasvětlena během vánočních dnů až do Nového roku,“ dodala Skokanová.

Další záblatské setkání proběhne v sobotu 4. ledna v 16 hodin na Novoročním koncertě v sokolovně.

(rzp)

foto: Pavla Skokanová

P.S.

Díky vstřícnosti vlastníka pana Šmíry se účastníci pochodu zúčastnili také prohlídky Rychvaldského Zámku, a to po domluvě pana Vašíčka, paní Nadkanské z ČČK Rychvald a paní Šutové, která nás provedla po výstavních prostorách zámku.

"ÚŽASNÉ - NÁDHERNÉ ! Nevím jakými jinými slovy by se dalo vyjádřit to co jsme viděli. Jelikož jsme starších

ročníků, máme všichni v živé paměti stav zámku před jeho rekonstrukci. O to větší obdiv od nás všech, co jste

vykonal pro zachování další kulturní památky. Přejeme Vám hlavně pevné zdraví a spousta dalších dobrých nápadů

ve Vašem podnikání. Už se těšíme na další návštěvu, při které si dáme i doušek pěnivého moku na Vaše zdraví."

Za SOKOL Záblatí

Vanda Vyletělková