Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Záblatí oslaví výročí divadelním Slaměným kloboukem

9. 11. 2016

Od roku 1920 byla činnost TJ Sokol Záblatí spjata s ochotnickým divadlem, v tomto roce její členové odehráli hned tři představení. „Zajímavým momentem v historii jednoty bylo zakoupení lesíku Vidlok, který byl pojmenován po zemřelém předsedovi České obce sokolské Dr. J. Scheinerovi na "Scheinerův háj". Lesík byl hojně využíván jak pro cvičení, tak jako divadlo v přírodě,“ říká starostka TJ Sokol Záblatí Blanka Freitagová.

Tradice ochotnického divadla se odmlčela po 2. světové válce, od 60. let minulého století sokolovna sloužila zejména sportovním aktivitám. Na divadelní tradici v roce 2007 navázal spolek Boban, který právě v sokolovně v Záblatí odehrál již řadu her. V sobotu 12. listopadu od 18 hodin zde uvede komedii Slaměný klobouk autora Vlastimila Pešky.

Zveme širokou veřejnost. Osobně se přesvědčíte, že naše sokolovna má i své divadelní kouzlo. Spolu s ochotníky se přenesete do Lojzovy Lhoty, kde rozvětvená rodina zelinářky Krákorové vdává dceru Helenku za brněnského bonvivána,“ láká místostarostka TJ Sokol Záblatí a představitelka jedné z hlavních rolí Pavla Skokanová.

Lukáš Kania

 

 

 

https://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/19764-sokol-zablati-oslavi-vyroci-divadelnim-slamenym-kloboukem.html

 

Náhledy fotografií ze složky 2016-11-13 Slaměný klobouk