Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokoli mají za sebou předposlední velkou generálku na slet

18. 6. 2018

„Prvním našim vystoupením byl krajský slet v Ostravě, na kterém vystoupilo 941 cvičenců. Teď o víkendu jsme si užili krajský slet v Přerově, kde nám přálo počasí a atmosféra byla výjimečná,“ uvedla za Bohumíňáky místostarostka TJ Sokol Záblatí Pavla Skokanová. Dodala, že měsíce květen a červen jsou ve znamení čtyřiceti krajských, župních, krajských, oblastních a místních sletů po celé republice.

Město Bohumín budou reprezentovat sokolové (TJ Sokol Bohumín, TJ Sokol Záblatí) ve třech skladbách, a to Siluety, Ženobraní a Borci. XVI. Všesokolský slet Praha 2018 proběhne v prvním červencovém týdnu a je součástí oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa. Hlavní sletové programy pro veřejnost budou 5. července večer a 6. července odpoledne, vystoupení ze stadionu EDEN Arena bude přenášet v přímém přenosu Český rozhlas a Česká televize.

„V Bohumíně se sokolové předvedou v neděli 8. července v podvečer na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně při akci věnované 100. výročí republiky a připomínce návštěvy našeho prvního prezidenta Masaryka v Bohumíně,“ dodala Skokanová.  

Lukáš Kania

 

Náhledy fotografií ze složky 2018-06-16 Krajský slet Přerov